Informace

Nejprodávanější produkty

Slevy

Sadbový česnek Ivan Zobrazit větší

Sadbový česnek Ivan 1 Kg

Skladem

Česká poloraná odrůda ozimého česneku IVAN pro podzimní výsadby. Krásný širokolistý paličák s mohutnými cibulemi VÝRAZNOU česnekovou chutí a vůní. Barva stroužků fialová.

Více informací

329 Kč s DPH
272 Kč bez DPH

Více informací

Poloraný ozimý širokolistý paličák (sklizeň okolo 16. 7.), přibližně o týden ranější než KAREL IV.. Má mohutné cibule o hmotnosti 80-90 gramů. Vnější suknice je žlutavě bílá s výrazným fialovým žilkováním. Stroužky jsou velké s fialově hnědou slupkou, v cibuli 5-7 stroužků.

Pro vysoký obsah silic vyniká IVAN výraznou česnekovou chutí a vůní. Vyznačuje se stabilně vysokým výnosem v mokrých i suchých letech a velmi dobrým zdravotním stavem. Je dobře skladovatelný a snadno se loupe.

JAK PĚSTOVAT ČESNEK?
Moření česneku
stroužky moříme (proti vlnovníku česnekovému - proti háďátku zhoubnému téměř neúčinkuje – ale v naší sadbě háďátko není) v přípravku Sulka (zde) 2-3 hod. a následně se musí být 12 hodin vysušeny a uloženy do doby výsadby na suchém větraném místě. Mořit lze již začátkem září.
Výsadba
Termín podzimní výsadby se řídí teplotou půdy, která by MĚLA klesnout trvale pod 9C (ochrana před fuzáriem) - klidně i pár dní před zamrznutím. Vhodný spon dle odrůdy 5 – 12 x 20 – 40 cm, hloubka asi 6 cm. Půda se po výsadbě uválí nebo zavlaží.

Hnojení a závlaha
pokud není půda předem kvalitně vyhnojena, hnojí se před výsadbou Cereritem. Na jaro přidáváme pouze dusík (např. ledek vápenatý) nebo hnojivo na cibule a česnek s přídavkem minerálních látek pro zváraznení silic (aroma, chuť).